Úvod

Jakub

DMO

Novinky

Terapie

Egypt

Pomoc

Poděkování

Fotogalerie

Odkazy

Recepty

Články

Pomůcky

VZKAZY

Pravidelné informace o synových pokrocích si můžete přečíst také na stránkách paní doktorky zde

 

18. 1. 2016 - Kvůli velké bolestivosti pravé nohy po první operaci musel Jakub absolvovat další operaci. Doufáme v lepší výsledek a hlavně nebolestivý stav.

18. 2. 2015 - Jakub podstoupil operaci pravé kyčle, kterou měl venku z jamky. Původně se měla dělat operace - navrácení hlavice kyčelního kloubu zpět do jamky a plastika stříšky, která hlavici drží. Až po samotné operaci doktor řekl, že měl špatnou chrupavku a tak ji nebylo možné vrátit zpět, rozhodl se proto pro jinou operaci, lékařsky se tato operace nazývá Schanzova osteotomie. V podstatě laicky řečeno se jedná o nalomení stehenní kosti, její vychýlení opačným směrem, vypodložení kovovou poldi dlahou a sešrubované s kostí 6-ti šrouby :-(, které se po roce vytahují ven, takže bude zapotřebí další operace. Podotýkám, že při této operaci se hlavice od kyčle nedostala zpátky do jamky, ale je stále mimo a je to již viditelné pouhým okem, Jakub má na boku i na zadečku takový hrb, což je jeho kyčel. Z této operace jsem zklamaná, vůbec nevyřešila vykloubenou kyčel a navíc tento zákrok se již nedá vrátit. Jelikož toto hojení je opravdu na dlouho, chystám se o této operaci napsat samostatný článek. Jakub měl 5. týdnů sádrovou spiku, 25.3.2015 byla sádra sundaná, bolestivost hrozná :-(.

20. 11. 2014 - Pomáhá nám i Dobrý skutek: Jakub

16. 11. 2014 - Vystoupení s Michalem :-)

10. 11. 2014 - Jsme to podzimní období začali nemocí - rýmou, která je pro Kubu tou nejhorší nemocí (samozřejmě hned po DMO :-) ), přidaly se tentokrát i uši, ale zvládli jsme to bez nějakého drastického zásahu lékařů.
Horší byla a vlastně stále je bolest pravé nohy, přesněji kyčle, která je bohužel tak nějak venku z jamky :-( a noha je i tím kratší. Donutilo mě to se objednat k ortopedovi, takže na konci listopadu budu vědět závěr.
Nicméně chodíme pravidelně k fyzioterapeutovi, který by tu bolest spíš přikládat k "uskřípnutému" sedacímu nervu. Ve škole musí Kuba déle sedět v jedné poloze a částečně při tom zatíná svaly - jeho problémem je jakékoli vzrušení ať už dobré či zlé, a tím si to ještě zhoršuje, ovšem toto u něj nijak ovlivnit nejde, spastickým svalům a mozku neporučím
:-(.

Až před pár dny kdy ta bolest byla opravdu veliká jsem přišla na to, že kyčel není až takový problém, ale víc ho bolí pravé koleno a nejspíš spastické šlachy pod ním vedoucí přes vnitřní stranu stehna k rozkroku. Bohužel jak sedí a nedokáže ovládat své emoce - radost, nadšení, strach, ve škole tak zatíná kolena k sobě k abdukčnímu klínu a tady je nejspíš původ veškeré bolesti, kyčel se někdy přidá a někdy ne. Špatná sice je, noha je i kratší ale není to tak silné jako ta bolest v koleni. 
Ovšem co s kolenem a spastickými svaly a šlachy nevím vůbec. Masírovat zas tak neumím, ale něco ano, protahuji, tejpuji.
Každý den jen leží, nedá se s ním nic dělat, nejlepší poloha je v sedu jak jsem dávala minule foto. Když leží tak nemůže nohu ani natáhnout, bolestí se zkroutí celý i se zády a hlavou.
 

16. 10 2014 - Kubíkovi byla už malá židlička (Tobi od Meyry) tak jsme vybrali židličku od R 82 Panda

4. 10. 2014 - Jakub má 13 let!

22. 9. - 4. 10. 2014 - jsme v Adeli v Pieťanech :-)

16. 9. 2014 - konečně jsem vybrala pro Kubíka nový vozíček od Medicca. Ze zdravotní pojišťovny mi už napsali ať nynější vozíček vrátím, protože už skončila jeho užitná doba tak už jsme musela nějaký vybrat. Doufám, že dobře, protože Kubík potřebuje i doplňky a vozíček se s doplňky bohužel nepředvádí takže potom uvidíme jak to dopadne. Je to těžké takto něco vybrat a ještě na minimálně 5 let dopředu.

1. 9. 2014 - zahájili jsme už šestou třídu :-), strašně to utíká!

srpen 2014 - neurologická kontrola - bohužel nedopadla moc dobře. Kubíkovi bylo při EEG zjištěno nové ložisko epilepsie s výboji. Nadále ale zůstává, že nemívá záchvaty a léky také žádné nebere. Snažím se vyvarovat všech negativních vlivů.

30. 7. 2014 - jelikož už Kubík vyrostl ze židličky "TOBI", měli jsme u nás paní z R82 ohledně předvedení nové židličky "Panda". Tato nám vyhovovala takže začneme vyřizovat. Původní židlička je na 10 let a tato doba ještě neuplynula takže budu žádat o výměnu dříve, tak uvidím jestli nám bude schválena.

27. 6. 2014 - Kubík ukončil už pátou třídu - vysvědčení! Všem přejeme krásné prázdniny!

26. 5. - 7. 6. 2014 - Kubíkův další rehabilitační pobyt v Adeli centru v Piešťanech, který se uskutečnil jen díky nadaci Advokáti dětem, nadaci RWE, nadaci Zdraví pro Moravu a všem dárcům na účet u Konta Bariéry. Všem ještě jednou děkujeme!

19. 4. 2014 - s Michalem při otevírání Rákosníčkova hřiště

14. 4. 2014 - Tak se nám to konečně podařilo a mohli jsme na rehabilitaci vyzkoušet. Kubovi se líbilo, škoda, že je to tak drahý.

12. 4. 2014 - představení "Kouzelná školka s Majdou"

30. 3 2014 - škola v přírodě :-)

19. 2. 2014 - Jakubova částka z prodeje charitativního kalendáře je 116,54 Eur. Každá korunka či euro, které nám pomůže k absolvování dalšího pobytu, se počítá! Děkujeme! 

22. 1 2014 - Vakuové baňky - Už nějakou dobu chodí Kubík 1x týdně na aplikaci vakuových baněk na záda i pánev. Nevěřila jsem, že bych si všimla nějaké změny u něj, ale poslední dny má záda uvolněnější, což je nejvíc poznat na rukách, hlavně v ramenou, lopatky i pánev a kyčle se mi zdají lepší. Nejlíp je to poznat při cvičení kdy si protahuje ruce a dává za záda. Dříve to bylo pro něj bolestivé hlavně u pravé ruky (v adeli při tom i někdy brečel), která je všeobecně horší, ale teď to jde snadno a vůbec mu to nevadí!
Pro představu jak tyto baňky vypadají dávám odkaz, který jsem našla na netu
zde

25. 12. 2013 - Vánoce

4. 11. 2013 - hipoterapie

4. 10. 2013 - 12. let - hrozně to utíká :-), pečení dortu a focení

12. 9. 2013 - Kubík se během pobytu v Adeli fotil do charitativního kalendáře 2014. Jeho prodejem je možné získávat finanční prostředky na jeho další pobytu v Adeli. Jeho fotografie bude vypadat takto více fotek zde

26. 8. -7. 9. 2013 - pobyt v Adeli v Piešťanech

27. 7. - 3. 8. 2013 - pobyt v termálkách Veľký Meďer. Je tam skvěle teplá voda, což Kubovi zcela vyhovuje, pod 34 stupňů je už pro něho voda studená :-). Nějaké foto zde akorát tam jezdívá čím dál více lidí, tak jsou víkendy většinou přeplněné.

8. 7. - 18. 7. 2013 - Kubík absolvuje další léčbu v Egyptě

4. 6. 2013 - Poslední dobou má Kubík větší zájem o čtení, ve slabikáři předbíhá stránky a chce si číst jen tak. Když zapomenu, že máme číst tak mi to i připomene, což se dřív nestávalo. Už věřím, že se číst naučí!
Malá ukázka zde

22. 5. 2013 - chodítko MINIWALK

Toto chodítko jsem Kubíkovi zkoušela asi už před rokem a stále jsem se rozmýšlela jestli mám pořídit. Nakonec jsem se odhodlala a tak budeme zkoušet. Kubík hrozně rád chodí po venku a je hrozně vyčerpávající když ho pořád držím. Není to dokonalé, ale třeba to časem půjde lépe. Jediným problémem bylo, že ho tlačilo sedátko mezi nohama tak jsem to vyřešila peřinkou a hned to bylo lepší:-)

20. 5. 2013 - konečná zpráva

23. 4. 2013 - před 3 týdny jsem byla s Kubíkem na focení u paní Veroniky Mlýnkové v Pohořelicích u Zlína. Celé se to uskutečnilo za pomocí nadačního fondu "Dotek světla". Oběma bych chtěla moc poděkovat, díky nim vznikly pro mě krásné fotky s Kubíkem, které bych za normálních okolností neměla. Už když byl Kubík malý tak jsem chtěla focení v ateliéru, ale bohužel s Kubíkem neměl žádný fotograf tu trpělivost, i focení na ZTP/P průkazku byl doslova horor takže jsem opravdu moc ráda, že se focením těchto "jiných" dětí někdo s láskou a porozuměním zabývá.
Fotky jsou zde a uveřejnění na FB tady.

15. 4. 2013 - Asociace postiženým ADELI - APPA už má zastoupení nejen na Slovensku, ale také u nás. Na stránkách www.appa.eu jsou už veškeré informace a je možné vložení příběhu dětí, které do Adeli jezdívají a potřebují pomoc s financováním pobytů. Kubík má svůj příběh tady:
Je tak možné posílat finanční příspěvky přímo na účet Adeli a to Raiffeisen Bank: 677 175 2001/5500 a do zprávě pro příjemce je nutné napsat jméno Jakub Laga. Za případnou pomoc děkujeme!

24. 3. 2013 - školní focení

12. 3. 2013 - Kubík se ve škole zúčastnil recitační soutěže a umístil se na pěkném 3. místě!

19. 2. 2013 - Chtěla bych všem poděkovat za povzbuzující vzkazy, které mi moc pomohly nejen v rozhodování, ale taky v tom, že vím, že na nás virtuálně někdy myslí, vážím si toho! Tak nějak jste mě "nakopli" a já se dala do shánění prostředků na další pobyty v Adeli. Výsledkem je už i nějaká přislíbená pomoc a taky jsem Kubíkovi nechala zřídit podúčet u Konta Bariéry:

www.kontobariery.cz

10. 2. 2013 - vzhledem ke špatným kyčlím (ten stav je dlouhodobý, nejedná se o momentální zhoršení a Kubíka kyčle nebolí) jsem si začala hledat informace o operaci "ULZIBAT". Jedná se o šetrnější operativní metodu, kterou sem k nám jezdí dělat ruští doktoři dvakrát do roka. České stránky jsou www.ulzibat.cz. Našla jsem už několik dětí, které tyto operace u nás absolvovali za účelem povolení spasticity, ale zatím nevím o žádném dítěti, které by tuto operaci podstoupilo hlavně kvůli subluxaci či luxaci kyčlí takže budu ráda za jakýkoliv případné kontakty a zkušenosti.

21. 1. 2013 - vím, že poslední dobou Kubíkovi na stránky moc nepíšu, ale polepším se :-). Času je hrozně málo a když potřebuji rychle zachytit nějakou událost tak vloží na FB, jenže jsem zjistila, že je to vložení sice rychlé, ale jak rychle se vloží tak rychle zanikne a ztratí se tam a nic nenajde. Takže se budu snažit dát odkazy i sem, abych i já vše lépe našla:-).

A protože i já potřebuju "nějak" relaxovat tak si tady na webu otevírám takový svůj deníček, či-li moje MYŠLENKY. Dopředu upozorňuji, že píšu jak to cítím a že ze slohu jsem mívala vždy za 3!

7. 10. 2012 - malá ukázka Kubíkova čtení zde

4. 10. 2012 - Kubík už má 11 let! Hrozně to utíká ... Pekli jsme spolu dort, který si přál. Místo pomáhání, ale spíš všechno dojídal :-). Momentálně nemáme židličku Tobíka, protože jsem ji Kubíkovi dala do školy, aby se mu tam lépe sedělo a vyřizuji na doma ortézu pro sed. Ale na sedacím pytli to šlo také.

Srpen 2012 - přes prázdniny jsem Kubíkovi a vlastně i mě našla další ježdění na koníkovi. Musím říct, že zas tak jednoduché to teda není :-). Na koni jsem seděla poprvé a jen tak bez opory a ještě držet Kubíka je teda docela náročný. Po více jízdách jsem našla tu správnou techniku a teď už je to dobrý a ježdění všem vřele doporučuji!

Konečně jsem se odhodlala a pořídila Kubíkovi kolo Loped. S touto myšlenkou jsem si pohrávala už delší dobu, ale stále jsem čekala až se Kubík naučí sám sedět, že to bude určitě lepší, ale bohužel zatím se tak nestalo. Chtěla jsem, aby poznal i jiný pohyb než jel vezení na vozíčku. Kolo není samozřejmě nové a dokupovala jsem doplňky, které by měli Kubíka v sedu udržet, sice složitě přes telefon s firmou Loped, ale jinak to nešlo. Jejich firma je od nás hodně daleko. Pokud někdo kolo hodláte pořizovat tak ale přece jenom návštěvu ve firmě doporučuji, protože je to určitě lepší. Oporu jsem si představovala jinak, ale pro začátek stačí. Kubík byl z kola nadšený, ptal se jestli může jezdit i po cestě :-), to ještě nevěděl, že to šlapání přece jenom nebude tak jednoduché.

5. 7. - 16. 7. 2012 - uskutečnila se další Kubíkova léčba v Egyptě, více jsem o ní napsala zde

30. 6. 2012 - Kubík úspěšně ukončil 3. třídu!

18. 5. 2012 - dlouho jsem zde o Kubíkovi nic nenapsala tak to napravuji :-). Více informací a momentálních situací dávám na FB, je to takové rychlejší a toho času nazbyt moc není :-).
Kubíkovým velkým přáním bylo navštívit představení Majdy z kouzelné školky takže když bylo kousek od nás (Chropyně) tak jsme tam nemohli chybět! Moc se nám líbilo a s Majdou se mohl i vyfotit:

Aktuální video chůze zde

Kubík měl mít ve škole ke dni matek vystoupení se svojí třídou. Bohužel onemocněl, ale nebyl jediný takže vystoupení jejich třídy se nakonec vůbec nekonalo. Vystoupení mělo být o polámaném mravenečkovi a Kubík měl být tím uzdravujícím mravenečkem. Celá ta básnička má pro mě takový dvojí význam jen je Kubík v podstatě tím "polámaným mravenečkem" a čeká na toho kdo ho přijde uzdravit. Já pevně doufám, že se tak jednou stane a že i on jednou z té postele - vozíčku vyskočí! Básničku umí celou :-) zde

21. 3. 2012 - o tom jak jsme se měli v Adeli zde

18. 2. 2012 - Tak jsme se dočkali a od pondělí 20. 2. nastupujeme do Adeli! Ještě jednou díky všem nadacím a hodným lidem, kteří nám k tomu pomohli!

13. 2. 2012 - Kubík má svůj vertikalizační stojan:
 

2. 2. 2012 - Lázně Klimkovice chystají léčbu v kosmickém oblečku (podobně jako mají v Adeli). Spolupráce je s americkou fyzioterapeutkou Isabely Koscielny. Momentálně v lázních probíhá pilotní projekt, ale v nejbližších dnech by měly být informace na jejich stránkách zveřejněny. Byla i reportáž na ČT 1, článek je zde.

20. 1. 2012 - Malá vychytávka, aby Kubík stále neohýbal ruce. Jsou to obyčejné chrániče zápěstí na brusle, velikost S. Sice si s nimi Kubík nikdy nezabruslí, ale pěkně plní účel, nedovolí ohnout ruce v zápěstí. Samozřejmě v nich nevydrží celý den :-), ale v podstatě ho nijak neomezují.

28. 12. 2011 - Nadace Konto Bariéry 77 nám prostřednictvím projektu TIPFOND přispěla na Kubíkův rehabilitační projekt v Adeli centrum v Piešťanech částkou 20.000,-Kč! Spolu s ostatními příspěvky od Nadace zdraví pro Moravu (20.000,-Kč) a nadace Děti-Kultura-Sport (10.000,-Kč) máme reálnou šanci se pobytu ještě jednou zúčastnit! Moc děkujeme!
Podrobnosti i stále probíhající projekt je zde

18. 12. 2011 - Kubík poprvé na vystoupení Michala z Kouzelné školky:

11. 12. 2011 - Kubíkovo pečení:

13. 11. 2011 - nějaké fotečky ze cvičení:

3. 11. 2011 - u firmy MS Ortoprotetik jsem nechala vyrobit torzní dlahy. Kubík hodně vtláčí kolínka dovnitř, které si tímto ničí spolu s kyčlemi. Tato ortéza by mu v tom měla bránit, protože má na bocích speciální "pruty", které jsou pevně spojeny s obuví a před nasazením se botou otočí a tím se docílí požadovaného odporu na tu stranu, kterou je potřeba.

září-říjen 2011 jsme měli přezkušování Kubíkova zdravotního stavu kvůli příspěvku na péči a průkazce ZTP/P. Oboje nám bylo přiznáno, PNP ve IV. stupni. Hrozně ráda bych se chtěla dočkat, že by nám žádnou průkazku ani PNP nebylo přiznáno. Ne z důvodu, že změní zákon či pravidla, ale z důvodu, že Kubík bude chodit a bude natolik soběstačný, že nic z toho nebude potřebovat!

11. 10. - 14. 10. 2011 - plánovaná operace nesestouplého varlátka v Brně. Ze zákroku jsem měla obavy, které se nakonec trošku vyplnily jen to nebylo z operace, ale z pobytu v nemocnici. Naposledy jsem tam s Kubíkem byla v jeho 2 letech a od té doby se skoro nic nezměnilo. Přístup důležitých sester hrozný, radši jsem šla s žádostí o pomoc pro studentky. Samotná operace trvala opravdu chvilku, Kubík byl hodinu po ní stále plačtivý, nemohl se uklidnit, po aplikaci léků od bolesti, o které jsem požádala se to zlepšilo. Bohužel špatně snáší narkózu, takže celý den i noc střídavě zvracel nebo ho to jen nutilo na zvracení. Jsem ráda, že už to máme za sebou a doufám, že nemocnici a operaci už nebudeme nikdy potřebovat!

9. 10. 2011 - nadace Děti-Kultura-Sport přispěla Kubíkovi na rehabilitační pobyt v Adeli centru částku 10.000,-Kč. Sbírka na pobyt stále probíhá u společnosti Avevia zde

4. 10. 2011 - hrozně ten čas utíká. Kubík oslavil už své 10. narozeniny. Upekla jsem mu zdravější verzi medovníku, který mu moc chutná a přidala obrázek jeho momentálně nejoblíbenější pohádky Mickey Mouse :-)! Největší radost měl když se mu podařilo sfouknout svíčku.

17. 9. 2011 - Kubík na výstavě "Krysáci"

15. 9. 2011 - dnes jsme absolvovali urologické vyšetření v dětské nemocnici v Brně. Bohužel výsledkem je to co jsem sice očekávala, ale tak nějak jsem si říkala, že se to "nějak" spraví samo, ale bohužel se to bez operace neobejde. Kubíkovi stále nesestoupilo jedno varlátko takže je potřeba mu operativně pomoci. Skoro v 10 letech je už nejvyšší čas, už to mělo být vyřešené dříve. Objednaní jsme na 11. října a doufám, že proběhne vše dobře a bez komplikací.

7. 9. 2011 - Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Daně Jančíkové za opětovný dar pro Kubíka!

3. 9. 2011 - vytvořila jsem Kubíkovi stránku na Facebooku. Postupně se s FB seznamuji, zatím k němu nemám moc důvěru, ale snad se to změní. Více zde

1. 9. 2011 - Kubíkovi začal nový školní rok. Přes veškeré mé obavy, aby zvládnul novou třídu a nové spolužáky, se nic zlého nestalo. Zvykl si velmi rychle a ve třídě se mu líbí!

Začátkem září začali i další naše aktivity, které byly přes prázdniny přerušené. Každé úterý bude Kubík mít rehabilitaci spolu s hipoterapií ve Vyškově a nově bude mít hipoterapii i ve středu v rámci školy. Koně má velmi rád takže už se těší.

16. 7. - 27. 7. 2011 - absolvovali jsme další léčebný pobyt u paní doktorky Augustínové, více zde

13. 7. 2011 - video z hipoterapie Piafa Vyškov zde

30. 6. 2011 - ukončení školního roku a předávání vysvědčení. Kubík byl jako vždy hodně dojatý a bez slziček se to neobešlo. Paní učitelky se s ním loučili a to ho vždycky rozlítostní. Nemá rád když něco "končí". Navíc od nového školního roku bude v jiné třídě, s jinými dětmi a s jinými paní učitelkami takže to bude pro něho něco nového a to také nemá rád:-). Bude přecházet také na jiné osnovy, protože vzhledem k jeho rozvinutému mluvení a myšlení, je schopen více pokročit v učení. Mám z toho trošku obavy jestli všechny ty změny zvládne, uvidíme v září.

22. 6. 2011 - přidala jsem na stránky naše zkušenosti s vozíčkem Wheeler zde

13. 6. 2011 - nový rentgen kyčlí. Zatím jsme ho s nikým nekonzultovali, ale oproti snímku z loňského roku nejsou vidět nějaké viditelné změny k horšímu.

27. 4. - 15. 5. 2011 - FANDÍME ČESKÉMU HOKEJI! Kubík sleduje všechny naše zápasy a fandí. Sport celkově má velmi rád, díky němu se už i naučil hodně věcí, například teď u hokeje se naučil odpočítávat pozadu posledních 10 vteřin zápasu :-).

22. 3. 2011 - Školní karneval - Kubík byl za svého dlouholetého kamaráda "Františka z Kouzelné školky" a dostal diplom za nejvtipnější masku :-)

15. 3. 2011 - Kubík měl ve škole recitační soutěž, které se letos zúčastnil poprvé. Vybral si a naučil se celou básničku "Princeznička na bále, poztrácela korále". Umístil se na 2.místě! Kdyby mi toto někdo říkal tak před 5-ti lety, že se naučí tak mluvit tak bych mu nevěřila!

4. 3. 2011 - konečně máme novou autosedačku pro Kubíka! Nakonec jsem vybrala značku Recaro, je to běžná autosedačka ne zdravotní, kterou jsem si upravila podle Kubíkových potřeb. Zdravotních autosedaček je docela hodně, ale jsou také finančně náročné, zdravotní pojišťovny je nehradí. Je možné si požádat o příspěvek u sociálního odboru, ale ne všude příspěvky poskytují. V našem městě je třeba neposkytují. Před 5-ti lety jsme si o příspěvek žádali, napřed nám řekli, že autosedačky nepatří mezi hrazené pomůcky, potom řekli, že nám uhradí jen nutné "doplňky" (abdukční klín, pásy, podnožku), že autosedačka je ze zákona povinná pro každé dítě, ale to že zdravotní autosedačku v běžném obchodě a za běžnou cenu jako normální autosedačky nekoupíme, už nikoho nezajímá. Přitom ceny u zdravotních autosedaček začínají zhruba od 15-ti tisíc, ale můžou být i za 60 tisíc! Loni byla situace u nás stejná a už se mi opravdu nechtělo opakovat stejné ponižující vyplňování příslušných formulářů, tak jsem se rozhodla zakoupit autosedačku Recaro, více o ní zde

3. 3. 2011 - byli jsme si vyzvednout lycrovou ortézu. Vypadá velice dobře a Kubíka pěkně pevně drží po hromadě :-). Je opravdu hodně těsná na tělo tak jsme se ji napřed museli naučit oblékat. Kubík je v ní jako nějaký sportovec, doufám, že bude mít i sportovní účinky. Chůze v ní je rozhodně pevnější.

27. 2. 2011 - přidala jsem do pomůcek naše zkušenosti s židličkou Tobi

10. 2. 2011 - Kubík má nové plastové ortézky na nožičky - výroba trvala jen 3 týdny, firmu MS Protetik můžu jen doporučit!

31. 1. 2011 - polovina školního roku je za námi a máme tady vysvědčení!

25. 1. 2011 - Technická ortopedie Ostrava - byli jsme zde kvůli "lycrovému oblečku" u pana doktora Krawczuka. Pro Kubíka se jeví jako vhodný tak byl hned důkladně změřen a obleček se bude šít. Vyhotovení se děje v Anglii takže budeme čekat až bude hotový.

15. 1. 2011 - čistě náhodou jsme se dozvěděli o masážích kostrče přes konečník, které pomáhají při řadě onemocnění (viz. Google), mimo jiné jsou i pro děti s DMO. Vím, že to zní trošku divně, ale na kostrči je spousta důležitých nervů, které vedou přímo do mozku takže v podstatě by se dalo říct, že se přes kostrč masíruje mozek :-). Kubík měl dnes svoji první masáž, kterou zvládl velice dobře. Není to bolestivé, spíš trošku nepříjemné. Zatím budeme chodit 1x za 14 dní, viditelné uvolnění nožiček bylo patrné hned po aplikaci, uvidíme jak budou masáže na Kubíka působit dál.

13. 1. 2011 - necháváme Kubíkovi udělat nové polohovací plastové dlahy, aby mu nožky drželi v té správné poloze. Ortézu vyrábí firma MS Protetik Brno. Technik jezdívá i do Vyškova, kde jsme měli dnes schůzku ohledně sádrování a měření. Oboje proběhlo velmi rychle a skvěle, ortéza by měla být hotová do měsíce. Firmu můžu vřele doporučit, přemýšlím, že si u nich necháme vyrobit i ortézu pro sed.

1. 1. 2011 - poslední dobou se staly velkým hitem tzv. "lampióny štěstí". Jeden červený jsme dostali na vánoce a rozhodli se ho vypustit na Nový rok. Zapálení zas tak jednoduché nebylo, jak psali v návodu, ale nakonec se nám podařilo a lampión odletěl neznámo kam i s Kubíkovým přáním:-)

VÁNOCE - na vánoční svátky a "Ježíška" se Kubík hrozně moc těšil a nemohl se dočkat. Nevím jestli to byla příčina, ale 2 dny před štědrým dnem v noci zvracel, přes den se vše uklidnilo a opět bylo noční zvracení v noci po štědrém dni. Takové zvracení bez příčiny míval i dříve, většinou když se mělo dít něco neobvyklého nebo nějaká změna. Delší dobu měl od zvracení klid až teď na vánoce. Řekla bych, že to bylo z toho jak se moc těšil a byl plný očekávání.

Štědrý den byl pro něho hrozně dlouhý, stále sledoval nazdobený stromeček, který ještě před večeří komentoval "furt tam nic není" :-). Při večeři hodně pospíchal, aby měl jídlo za sebou a mohlo se jít konečně ke stromečku rozbalovat dárečky:-) se slovy "doufám, že tam bude ten Matýsek" (DVD Matýsku nakresli mi), o kterého si psal v dopise pro Ježíška. Dárečky rozbaloval s nadšením a když mu to nešlo tak volal "mamí, pomoz mi". Matýsek pod stromečkem samozřejmě byl, ale ještě větší radost měl z DVD Kouzelná školka :-).

Protože má rád věci, které běžně vidí kolem sebe nebo v televizi v reklamě, dostal i "čokoládové prasátko Orion", na které se může čokoládou napsat přání. S Kubíkem jsme tam napsali "BUDU CHODIT". Chvilku o tom přání Kubík přemýšlel a pak řekl: "doufám, že to bude fungovat"! Já i všichni ostatní pevně doufáme, že přání fungovat bude a že se splní!

9. 12. 2010 - konzultace u MUDr.Krawczuka ohledně lycrové ortéze - ortéza je pro Kubíka vhodná. Jelikož je nutné, aby Kubíka ještě viděla i zkušená fyzioterapeutka z ostravského stacionáře, která by přesně určila ty správné "tahy" ortézy na jeho těle, tak nám bude domluven termín v lednu v Ostravě. Potom teprve proběhne úplné měření k ušití ortézy. Ta se vyrábí v Anglii a dodací lhůta je cca 3 týdny. Takže budeme čekat.

4. 12. 2010 - na doporučení v Adeli jsme Kubíkovi pořídili závaží na ruce nebo na nohy. Zatím používáme hlavně na ruce při cvičení nebo při chození. Kubík z nich moc nadšený není, ale jde to :-). Máme Keller, 0,5 kg, dá se normálně koupit ve sportovních potřebách.

30. 11. 2010 - Dynamická lycrová ortéza - na doporučení v Adeli centru jsem začala zjišťovat pořízení této ortézy pro Kubíka. Byl mi předán kontakt na slovenskou firmu, která tuto ortézu dodává - Neoprot spol. s r. o. U nás se tato ortéza dá objednat přes pana doktora Krawczuka, ale napřed musí být ověřena její vhodnost pro Kubíka. Momentálně jsme objednaní, více napíšu potom.

15. 11. - 27. 11. 2010 - Rehabilitační pobyt v Adeli Centru v Piešťanech, více zde

12. 11. 2010 - sbírka na Adeli je již definitivně ukončená. Celková částka, která se vybrala je 64.579,-Kč. Děkujeme společnosti Avevia a paní Renatě Přemyslovské za jejich poslední mimořádný příspěvek 5.000,-Kč i za celou dobu naší spolupráce při sbírce. Velice si vážíme, že tímto způsobem pomáhají každému kdo pomoc potřebuje. Děkujeme i všem dárcům, kteří nám pomohli.

Rehabilitační pobyt absolvujeme od 15. 11. - 27. 11. 2010.
- cena pobytu je 2.478 Eur (=62.248,-Kč včetně poplatku za převod)
- cena ubytování 621 Eur (=15.488,-Kč)
Celková potřebná částka 77.736,-Kč. Zbývající potřebný rozdíl byl uhrazen s pomocí rodiny a z vlastních prostředků.

2. 11. 2010 - Pobyt v Adeli centru by se měl kvůli příspěvkům od organizací (daňové uplatnění) uskutečnit do konce roku. Jelikož jsou už do konce roku všechny termíny za částku 1.933 eur obsazeny je možné absolvovat tento pobyt ve druhé polovině listopadu, ale za cenu o 500 eur vyšší. Na sehnání této částky máme zhruba 14 dní. Z tohoto důvodu mi společnost Avevia vyšla vstříc a naši sbírku na tuto dobu prodloužila. Děkujeme tak všem, kteří se nám rozhodnou v této situaci pomoci. Projekt je zde

27. 10. 2010 - podzimní hipoterapie

4. 10. 2010 - Kubík má 9 let! Narozeniny si oslavil 2x, jednou v Egyptě a jednou doma po příjezdu :-)

30. 9. - 11. 10. 2010 - uskutečnila se další Kubíkova léčba u paní doktorky Augustínové. Více zde

30. 9. 2010 - Kubíkova sbírka na rehabilitační pobyt u společnosti Avevia byla ukončena. Celková částka, která se vybrala je 59. 579,-Kč! Všem, kteří se sbírky zúčastnili moc děkujeme. Momentálně jsme na pobyt do Adeli přihlášeni a čekáme na volný termín. O termínu uskutečnění i podrobnostech o pobytu budu informovat až to bude aktuální.

15. 9. 2010 - děkujeme anonymnímu dárci, který přispěl na Kubíkův rehabilitační pobyt částkou 10.000,-Kč!

1. 9. 2010 - a je tu opět škola :-)! Kubík je už ve druhé třídě. Měla jsem strach jak bude reagovat po 2 měsících přestávky, ale i když měl obavy a neustále se na něco vyptával, tak vše zvládl dobře.

27. 8. 2010 - k dnešnímu dni byla díky aukcím vybrána částka 6.358,-Kč. Všem, kteří se aukcí zúčastnili děkuji.

20. 8. 2010 - před několika týdny proběhla na TV Prima reportáž o botách Hanák a jejich unikátních biomechanických aktivních stélkách. Přestože bydlíme nedaleko Holešova kde probíhá i dlouhodobé experimentování u dětí na školách tak jsme o tomto "vynálezu" vůbec nevěděli. Již delší dobu totiž řeším jaké boty Kubíkovi pořizovat. Zatím měl buď klasické boty z obchodu, které jsme střídali s ortopedickými sandálky. Ani jedny z bot mi však pro něj nepřipadaly vhodné. Dnes jsme proto navštívili v Holešově "prodejnu" bot Hanák. O boty je tak velký zájem, že se šijí jen na objednávku. Dětské biomechanické aktivní vložky měli skladem takže jsme je zakoupili a ihned vložili do botiček. Byly dokonce už i testovány na dítěti s DMO a došlo ke zlepšení stavu takže uvidíme jaký vliv bude mít jejich nošení u Kubíka. Bude mít na nožičkách jen otevřené boty Hanák a stélka se dá přendávat do jakékoliv uzavřené obuvi.

19. 8. 2010 - společnost AveVia rozdělila na Kubíkův účet, za II. čtvrtletí, částku 4.000,-Kč. Děkujeme!

5. 8. 2010 - dnes byla naše první prohlídka u zubařky. Kubík si hned od rána stěžoval, že ho bolí zub, ve kterém měl už delší dobu kaz. Od jeho narození jsme ještě u žádné zubařky nebyli. Míval pěkné zoubky tak to nebylo potřeba a taky jsme žádnou nemohli najít. Nakonec jsem Kubíka vzala ke své zubařce, která s návštěvou souhlasila a po prohlídce jsme se rozhodli zkažený zoubek vytrhnout. Kubík dostal injekci od bolesti, kterou zvládl dobře a pak i vytrhnutí. Bez slziček se to sice neobešlo, ale oba jsme byli rádi, že už to má za sebou. Doufám, že na zubařku nezanevře :-)

3. 8. 2010 - Kubík už dokáže vyslovit cokoliv, sám si skládá věty ve správném slovosledu, nevynechává ani předložky, dokonce i správně slova skloňuje! Je to u něj momentálně největší pokrok co v posledních týdnech udělal. Začal říkat i básničky a to jsem mu ji dopředu vůbec neříkala, sám si je nejspíš pamatuje ještě z dřívějška kdy se mu četli, tehdy ale doplňoval jen většinou počáteční slabiky slov. Natočila jsem na video básničku, kterou si sám vybral. Video je zde

17. 6. - 24. 7. 2010 - už se z toho stává tradice, ale i letos jsem byla s Kubíkem na týdenním pobytu v termálkách Velký Meděr, a to už potřetí. Byli jsme zde vždy spokojeni, ale letos nás čekalo nemilé překvapení. Termálky se rozšiřují a dostavují ještě další bazény, což by nebylo nic hrozného. Nejvíc nás však zklamalo, že v bazénu, ve kterém jsem s Kubíkem pobývala nejčastěji, voda 34 - 36 stupňů, změnili pravidla tak, že zakázali pro děti jakékoliv plavecké pomůcky a udělali tak z něj bazén "sedací". Přitom mojí největší úlevou od celodenního nošení je právě plavání kdy si Kubík v plaveckém kruhu plave krásně sám (k vidění i na videu). Bohužel se s personálem nedalo ani domluvit, odkazovali nás na navazující nový dětský bazén, který byl ovšem krytý a Kubík se veškerého toho řevu dětí a vody bál takže tam ze začátku nechtěl vůbec chodit plavat. Po pár dnech si zvyknul a několikrát jsme tam nakonec plavat byli, ale bohužel tam bylo málo vody a na dně kachličky, takže Kubík si při plavání a odrážení ode dna poprvé doslova "olámal" všechny nehty na nožičkách, někde až úplně na kůži. Takže chodit zde se dalo opravdu málo. Docela mě to mrzí, protože i přes pro nás nevyhovující záchody (není žádný bezbariérový) se nám tam vždy líbilo. Nyní ale budu zvažovat jestli pojedeme zrovna do těchto termálek znovu. Termální voda Kubíkovi hodně pomáhá, i tentokrát došlo k uvolnění.

Den před odjezdem na Slovensko přišel Kubíkovi KUKY, na kterého jsme sbírali bodíky z Dobré vody. Ihned jel s námi :-)

30. 6. 2010 - Kubík ukončil svoji první třídu, na vysvědčení se moc těšil :-)

28. 6. 2010 - děkuji paní Radce Znorové, že zveřejnila naše odkazy na sbírku na svých stránkách www.raduzyrecepty.com i na svých stránkách na Facebooku.

21. 6. 2010 - chtěla bych poděkovat občanskému sdružení Internet pro všechny, který daroval Kubíkovi na rehabilitační pobyt částku 2.000,-Kč!

Tímto bych chtěla také poděkovat anonymnímu dárci, který poslal na Kubíkův rehabilitační pobyt 15.000,-Kč!

12. 6. 2010 - děkujeme internetovým stránkám Bioklub za zveřejnění odkazu na naše stránky!

10. 6. 2010 - ortopedická kontrola ortézy S.W.A.S.H v Olomouci. K mému překvapení nám bylo podle posledního rentgenu kyčlí sděleno, že se kyčle od minulého roku zlepšily, stále to není samozřejmě jako u zdravého dítěte, ale už jen to, že je to lepší, nás potěšilo! Doktor nám doporučil absolvovat vyšetření v "Laboratoři chůze" v Brně, ale z tohoto vyšetření mám zatím smíšené pocity a momentálně nevím zda to vyzkoušíme.

7. 6. 2010 - rentgen kyčlí

1. 6. 2010 - přidávám informace a naše zkušenosti o potravinovém doplňku Fosfoser Memory

19. 5. 2010 - sbírka na Kubíkův rehabilitační pobyt je platná už od poloviny ledna, ale stále se mi nedaří dát dohromady potřebné finanční prostředky k uskutečnění tohoto pobytu. Rozhodla jsem se vystavit si nějaké aukce, ze kterých výtěžek půjde přímo na Kubíkův účet u společnosti AveVia. Pokud se chcete aukcí zúčastnit tak jsou k vidění zde. Pokud by mi někdo chtěl poskytnout věci do aukcí tak mi prosím napište na email. Děkuji

17. 5. 2010 - ze stránek jedné maminka jsem se dozvěděla o novince tzv. Lycrovém oblečku či ortéze. Jedná se o ortézu, která by měla držet celé tělo nebo jen části těla, které jsou spasticky postižené a tento svalový tonus korigovat a "napravovat". Vyráběna má být na míru a má být i částečně hrazená ZP. Nejvíce se o tuto ortézu zajímají v ostravském stacionáři kde proběhla už i přednáška, kterou organizoval ortoped Mudr. Krawczyk. Od tohoto ortopeda máme i již už zmiňovanou ortézu S.W.A.S.H. Až budu vědět víc informací tak je přidám, text a informace v angličtině najdete zatím zde

15. 5. 2010 - denně Kubík chodí ve své nové ortéze a trénuje chůzi, ale i správný sed. Když ho v ortéze posadím tak mu drží záda i pánev a sedí sám! Snaží se jen vyvažovat a udržovat si rovnováhu, pokud začne přepadat tak ho ortéza nepustí a nutí ho sedět rovně, což se mu samozřejmě ne vždy líbí, ale jde mu to. Přidala jsem fotku do fotogalerie i do informací o ortéze

12. 5. 2010 - asi tak měsíc zpátky začal Kubík víc mluvit. Už neříká jen počáteční písmena nebo slabiky slov, ale po slabikách vyslovuje přímo celá slova i spojuje víc slov dohromady. Začal z "ničeho nic" prostě mluvit :-). Vyslovování je u některých slov až tak zřetelné, že mu rozumí i cizí člověk, který jeho mluvu nezná. Dokonce se mu daří vyslovovat i slova, která začínají písmenem A, což bylo pro něj dřív zcela nemožné a prostě mu to nešlo. Dnes krásně řekne i "ANO". Považuji to u něj jako velký pokrok a doufám, že není poslední, ale budou následovat i další :-)

11. 5. 2010 - v tento den měl Kubík svoji besídku ke Dni matek a bylo to moc krásné!

7. 5. 2010 - odkaz na naše stránky byl přidán na www.skeble.cz Pomáhají nám v podpoře Kubíka na jeho rehabilitační pobyt zde Děkujeme!

Pokud byste měli své stránky a chtěli nám také pomoci se zveřejněním tak mi napište.

6. 5. 2010 - Kubíkovi už byla vyrobena ortéza S.W.A.S.H. takže ji zkoušíme při nácviku chůze. Zatím se mi zdá jako velmi dobrá pomůcka, která drží Kubíkovi kyčle ve správné poloze a zabraňuje křížení nožiček. Více zde

20. 4. 2010 - touto cestou bych chtěla moc poděkovat nakladatelství FRAGMENT s.r.o., které poslalo Kubíkovi balíček krásných knížek. Tohoto dárku i podpory si moc ceníme!

11. 4. 2010 - na Kubíkův účet byla přidána částka 5.000,-Kč od společnosti AveVia o.p.s. Tato částka byla přidána ze "společného měštce" společnosti. Jednalo se o čtvrtletní rozdělování od dárců. Moc děkujeme!

5. 4. 2010 - velikonoční svátky i prázdniny Kubík bohužel proležel, protože dostal nějakou střevní virózu a jen zvracel. Ještě teď je docela slabý.

27. 3. - 28. 3. 2010 - absolvovali jsme seminář o "Tejpování" takže nyní už tejpujeme Kubíka sami :-)

8. 3. 2010 - byli jsme na dalším tejpování. Kubíkovi byli zatejpovány, tak jako minule, obě nožičky proti vnitřní rotaci kolen a nově záda od ramenou až k boku do kříže pro lepší držení rukou i celkovému lepšímu vzpřimování. Foto jsem přidala zde

5. 3. 2010 - návštěva u ortopeda a protetika Mudr. Petra Krawczyka v Olomouci. Po konzultaci bude Kubíkovi vyrobena ortéza S.W.A.S.H., která by mu měla pomoci držet kyčle při nácviku chůze ve správném postavení. Je možné ji používat i v sedu. Více o této pomůcce napíšu až ji budeme mít. Jak vypadá se můžete podívat zde

4. 3. 2010 - dnes proběhla na Nově v televizních novinách reportáž o Ondrovi, který prodělal klíšťovou encefalitidu a momentálně absolvuje měsíční pobyt v Adeli Centru v Piešťanech, který mu v uzdravování hodně pomáhá. Na tento rehabilitační pobyt se snažíme sehnat potřebné finanční prostředky i my, ale zatím se mi to nedaří. Oslovila jsem už spoustu firem, nadací, ale i internetových portálů, aby nám zveřejnili banner s touto sbírkou, bohužel bez odezvy. Ozvala se mi pouze firma Vivantis, která nám finanční příspěvek poslala, psala jsem níže. Pokud můžete nebo víte o firmě či společnosti, která pravidelně přispívá na různé akce a byla by ochotná přispět na konkrétní věc, tak budu ráda.
Reportáž ke shlédnutí zde , cca 13 minuta televizních zpráv

19. 2. 2010 - v časopise "Děti a my" v čísle 3/2010 vyšel o nás článek, rozhovor o který mě požádala redaktorka nakladatelství Portál.

 

17. 2. 2010 - přidala jsem na stránky novou záložku "Pomůcky"

16. 2. 2010 - společnost Vivantis a. s. Chrudim nám na pobyt v Adeli Centru darovala finanční příspěvek ve výši 10.000,-Kč! Děkujeme!

15. 2. 2010 - Kubíkovi začala 12. 2. tolik očekávaná Olympiáda ve Vancouveru! Samozřejmě si nenechal ujít sobotní záznam o zahájení, který sledoval celý. Našim sportovcům fandí a drží pěsti! Českou vlajku pozná mezi všemi ostatními a hned všem hlásí, že NÁŠ sportovec je právě v televizi! Nedělní vítězství Martiny Sáblíkové viděl až dnes ze záznamu a měl z toho radost jako náš komentátor :-). Moc gratulujeme! Kdyby nemusel chodit dopoledne do školy tak by se díval na přenosy celý den!

28. 1. 2010 - Kubík dnes dostal své první pololetní vysvědčení. Vysvědčení je formou písemného hodnocení, ve kterém byli paní učitelky s Kubíkem spokojeni ve všech činnostech :-). Já jsem ráda, že se Kubíkovi ve škole moc líbí a "chodí" tam s nadšením!

26. 1. 2010 - další ošetření kraniosakrální terapií, kterou Kubík podstupuje pravidelně tak 1x až 2x měsíčně u pana Neškrabala. Tentokrát byli Kubíkovi znova namíchány i kapičky Bachovy terapie, které už nám jednou pomohly s jeho "strachy z dětí". Nyní byly namíchány taky na strach a celkový jeho vnitřní klid, protože poslední dobou ho "vyvede z míry" jakákoliv nečekaná situace. Nemá moc rád překvapení, je radši když vždycky dopředu ví co ho čeká, jakmile se stane něco na co není připravený tak má ihned zpocené a studené ruce, uvidíme jestli mu to pomůže.

14. 1. 2010 - Touto cestou bych chtěla poděkovat paní Dáše Křičkové, která mi pro tento projekt vytvořila reklamní bannery. Prohlédnout si je můžete zde. Pokud chcete náš projekt podpořit tak je možné si je umístit na své internetové stránky.

16. 12. 2009 - Přišlo nám rozhodnutí o příspěvku na péči. Jednalo se o přezkoumání Kubíkova zdravotního stavu v 8. letech. Vzhledem k postižení nám byl znova uznán IV. stupeň postižení.

1. 12. 2009 - neurologická kontrola - Kubíkovi bylo natáčeno EEG - ložisko epi bez známek nějakých změn a zhoršení

20. 11. 2009 - na internetu jsem narazila na "tejpování" správně Kinesio tejpování. Tato metoda mě oslovila a když jsem zjistila, že je vhodná i pro děti s dětskou mozkovou obrnou hlavně jako podpůrná terapie vhodná ke cvičení podle Bobatha, které cvičíme, ale i jako předcházení různých deformit, které bohužel můžou u spastické obrny nastat, tudíž i náš případ, tak jsem neváhala a kontaktovala od nás nejbližší terapeutku v Olomouci. Více o tejpování píšu v terapiích zde

SBÍRKA PRO DINY A JEJÍ 4 DĚTI

Diny je maminka čtyř dětí, z nichž Klárka trpí svalovou distrofií. Má svůj blog na www.klarcinblog.cz Pravidelně si blog pročítám a tentokrát jsem narazila na velice smutnou zprávu. Diny zemřel, při nezaviněné autonehodě, její manžel. Je to hrozná zpráva.

Na internetu se zvedá vlna solidarity a probíhá finanční sbírka. Pokud můžete, pomozte.

- článek na www.postizenedeti.cz je zde
- článek na www.rodina.cz je zde

říjen 2009 - v léčbě u paní doktorky Augustínové stále pokračujeme. Cvičíme podle jejich rad a snažíme se dodržovat doporučenou stravu.

Kubík je zase o něco silnější v trupu i nožičkách, došlo k uvolnění všech končetin, chvílemi se pokouší dostal na všechny 4. Jak Kubík momentálně chodí v "klokánku" si můžete prohlédnout v záložce "Videa" nebo klikněte zde

4. 10. 2009 - nějak ten čas rychle utíká a Kubík už je zase o rok starší :-). Oslavil své už 8. narozeniny! Fotky najdete ve fotogalerii a recept na zdravější dort v receptech :-)

18. 9., 20. 9., 22. 9. 2009 - Kubík podstoupil léčení "Reconnection". Reconnection je práce s energií, propojující člověka s ním samým, planetou Zemí i vesmírnou inteligencí. Celkem měl Kubík 3 "sezení", tedy on spíš ležení :-). Léčení jsme absolvovali u paní Bradáčové, kontakt zde. Uvidíme jaký vliv bude tato terapie na Kubíka mít.

1. 9. 2009 - náš první školní den! Z Kubíka je školák, ale ne tak doslova :-). Chodí do stejné budovy i stejné třídy a má i stejné paní učitelky, které má moc rád a těší se na ně takže se pro něj zas tak moc nezměnilo. Pro něho je to určitě dobré, zvlášť po tak dlouhé době než si vůbec zvykl. Doufám, že má na to, aby se zvládl naučit aspoň ty nejzákladnější věci, několik písmenek pozná už nyní, ale horší to bude se psaním, to spastické prstíky moc nedovolují. Takže nám držte pěsti!

25. 7. - 1. 8. - pobyt v termálkách Velký Meďer - byli jsme už podruhé a opět velmi spokojeni. Kuba je v teplé vodě velmi rád a jeho spastické svalíky se krásně uvolňují :-)

1. 7. 2009 - P R Á Z D N I N Y! Přejeme všem krásné prázdninové dny i příjemně strávenou dovolenou!

30. 6. 2009 - Kubík zdárně ukončil docházku ve školce, tento školní rok si na ni konečně, po 4 letech zkoušení, zvyknul! Od září nastupuje do 1. třídy tak doufám, že přes prázdniny nic nezapomene a bude se těšit jako teď ty poslední měsíce.

9. 6. 2009 - do fotogalerie jsem přidala Kubíka jak mi dokáže stát u umyvadla nebo i u něčeho jiného. Hodně mi to pomáhá při oblékání kalhot po návštěvě toalety :-).

21. 5. 2009 - Zkusila jsem požádat Nadační fond J&T o pomoc s financováním rehabilitačního pobytu v centru Adeli v Piešťanech (píšu o něm v "Terapiích"), protože skutečně nevím jestli letos budeme absolvovat další léčbu v Egyptě. A úhrada tohoto pobytu mi pro žádost připadala jako schůdnější, protože vím, že na alternativní léčbu žádná nadace nepřispívá. Bohužel mé žádosti nevyhověli, specializují se spíš na úhradu kompenzačních pomůcek a doplatků při nákupu auta pro postiženého. I tak ale ráda tento fond můžu doporučit, protože odpověď z jejich strany na vyplněný formulář žádosti na jejich stránkách www.nadacnifondjt.cz, přišla hned a do týdne mi poslali i písemnou odpověď. Hodně štěstí!

20. 5. 2009 - Kubík se s námi už hodně dlouhou dorozumívá pomocí písmenek nebo počátečních slabik, že už mi to přišlo jako běžná jeho "řeč" a popravdě už jsem ani nedoufala, že by se snad jednou rozmluvil více. Je to ale tak poslední měsíc kdy z ničeho nic začal sám od sebe k té první slabice slova přidávat i druhou a to mu nikdo, která slabika v tom daném slově následuje, ani neříkal. Začalo to slovem DO-MA, ale teď už si spojuje sám i jiná slova a to zcela sám. Zná nazpamět loga všech našich supermarketů z okolí a například když viděl jeden jejich leták, který jsem si prohlížela tak řekl: PE-NY, prostě jen tak. Do té doby říkal jen PE. Postupně přidává i jiná slova, ty delší si trošku zkrátí, třeba místo motorka řekl: MO-KA :-), pravda je to ještě přece jenom delší slovo. Dnes mě ale dostal svojí zcela samozřejmou odpovědí kdy na moji otázku: Kde jsi? (plazil se po zemi) odpověděl: TA-DY :-)).

11. 5. 2009 - konečně jsem začala s přidáváním receptů. Postupně jak budu vařit a zároveň budu mít čas tak přidám další recepty :-)

30. 4. 2009 - dlouho jsem přemýšlela jakým způsobem by Kubík mohl se mnou nacvičovat chůzi tak, abych nemusela dělat doma nějaké násilné vrtání do stropu kvůli jeho zavěšení. Na internetu jsem našla pomůcku pod názvem "Klokan k nácviku chůze". Jelikož se ale jedná o docela dražší pomůcku tak jsem ji před nákupem chtěla nejprve vyzkoušet. Napsala jsem tedy dotaz do internetového obchodu s pomůckami na www.maxim-zdr.cz, kde se mi okamžitě dostalo kladné a velice vstřícné odpovědi, kterou už jsem v dnešní době ani nečekala. Paní byla tak ochotná, že mi bez jakéhokoliv otálení ihned a bezplatně poslala tuto pomůcku k týdennímu vyzkoušení a navíc mě ještě upozornila, že by bylo i možné si zažádat na sociálním odboru o jeho proplacení. Dlouho jsem se s takovým milým jednáním nesetkala a proto můžu Vám všem tento obchod se zdravotními pomůcky doporučit! Fotografii "Kubíka v klokanu" jsem dala zde

21. 4. 2009 - neurologická kontrola, vzhledem k tomu, že Kubík nemívá žádné záchvaty tak se EEG netočilo. Kyčle jsou dle snímku v normě a momentálně není zapotřebí operace, nadále se budou pravidelně sledovat.

20. 4. 2009 - Kubík si byl vyfotit nožičky :-) - tak říkáme rentgenu kyčlí. Vše v pohodě jako vždy, jen novinkou pro nás bylo, že jsme si mohli snímek odnést vypálený na CD místo klasickému vyvolanému. Příjemný pokrok.

27. 3. 2009 - Už jsem dlouho nenapsala o Kubíkovi, o jeho dovednostech, pokrocích a vůbec všeho jak pokročil od spuštění těchto našich stránek. Vše jsem dnes napravila, více najdete když kliknete na "Jakub"

17. 3. 2009 - Kubík absolvoval sádrování nožek a trupu na protetice v Uherském Hradišti. Podle odlitku mu bude vyhotovena ortézka na míru. Všechno zvládnul dobře i když to vše trvalo skoro 2 hodiny. Teď už jen čekáme :-)

4. 3. 2009 - kontrola u rehabilitační lékařky. Tak tady to bylo úplně obráceně, opět jsem si vyslechla samá negativa, ale na to už si nějak začínám u našich lékařů zvykat, ale zamrzí to. Dle lékařky to na vertikalizaci do stoje není, a to jsem chtěla jen napsat doporučení do zprávy, že můžou ve školce Kubíka dávat na chvilku do vertikalizačního stojanu.

3. 3. 2009 - po konzultaci s naším ortopedem v lednu jsme byli objednaní k protetikovi, který by nám doporučil a posléze i vyrobil nějaké ortézky pro Kubíka. Byla to hodně příjemná návštěva po dlouhé době. Protetik se se mnou bavil úplně normálně, ani ho nenapadlo nějak uvažovat o tom, že by ortézky byly zcela zbytečné, vždyť "stejně chodit nebude" - většinou dosavadní reakce většiny lékařů, bohužel. Kubíkovi nožky pořádně prohlédnul, napsal nám kód pomůcky, kterou si necháme předepsat u ortopeda a navíc taky i poradil, že by bylo vhodné i použití tzv. reciprokátoru. Našla jsem o této pomůcce něco zde

Letošní únor Kubík nezačal nějak moc dobře, napřed onemocněl nějakou střevní chřipkou, protože měl vysoké teploty a 3 dny zvracel. Když už to bylo dobré tak zase dostal hroznou rýmu a kašel, který momentálně stále přetrvává a trvá už týden. Už aby ta zima konečně skončila :-). Přeji všem pevné zdraví!

13. 2. 2009 - Jelikož už je tomu zase rok od našeho prvního zápisu do školy, probíhaly ve speciálním centru, kam Kubík chodí do školky, konzultační dny ohledně letošního nástupu do školy. Se školou jsme souhlasili i když vůbec nevíme co nás čeká. Teprve teď od ledna si totiž Kubík opravdu snad už zvyknul na školku beze mě. Vždycky jsem tam s ním buď zůstala celé dopoledne nebo "nepozorovaně" odešla. Nemohl mě totiž vidět jak odcházím, jinak začal brečet, po chvilce se samozřejmě uklidnil (poslouchala jsem za dveřmi), ale nebylo to nic příjemného jak pro mě tak i pro něho. Po takovém "odloučení" mi totiž na druhý den odmítal do školky jít a když už jsme byli přede dveřmi do třídy tak chtěl ode mě ujištění, že tam s ním zůstanu.

Výhodou nástupu do školy nejspíš bude, že zůstane ve stejné třídě, se stejnými dětmi, na které už si zvyknul i se stejnými učitelkami jako nyní. Na základě psychologického vyšetření, které probíhalo v lednu, byl zařazen do Rehabilitačního vzdělávacího programu a individuálního plánu se zohledněním speciálních potřeb žáka. Jak to bude probíhat uvidíme v září.

4. 2. 2009 - po velkém rozhodování jsem na náš web přidala záložku "VZKAZY", kde nám můžete napsat nebo se zeptat na to co Vás zajímá. Chtěla bych všechny požádat o vkládání pouze slušných příspěvků a nevkládání reklam. Děkuji Renata

29. 1. 2009 - po více jak 3 měsících od podání žádosti o přezkoumání synova zdravotního stavu nám bylo sděleno, že mu byl přiznám IV. stupeň postižení, což je ten nejvyšší stupeň postižení. Mám z toho smíšené pocity, radši bych žádný stupeň a zdravé dítě.

20. 1. 2009 - ortopedická kontrola - momentálně hledáme pro Kubíka vhodné ortézky, ve kterých by měl nožičku ve správné poloze, ale taky aby se v nich mohl pohybovat bez omezení, což je docela těžké. Buď splňují jedno nebo druhé. Budeme ještě konzultovat s protetikem.

15. 1. 2009 - loni v březnu byl v české televizi odvysílán dokument v rámci pořadu "Ta naše povaha česká". Týkal se postižených děti a jejich matek ,které se snaží pro své děti udělat vše, i když nemají dostatek finančních prostředků. Staví je to do pozice "žebrajících" o něco pro své dítě. Já mám stejné pocity když se snažím neúspěšně sehnat finance pro léčbu Kubíka a taky je mi trapně, ale je to moje dítě a pokud budu moct tak se mu budu snažit život na zemi všemožné zlepšit a zpříjemnit. Už dnes přemýšlím jak sehnat peníze na další Kubíkovu léčbu v Egyptě :-(

K tomuto dokumentu bylo natočeno pokračování, jak to všechno s maminkami a hlavně jejich dětmi dopadlo. Podívat se můžete zde

2. 12. 2008 - byl nám dovezen nový vozíček Wheeler pro Kubíka. Zatím se s ním seznamujeme a upravujeme ho tak, aby mu co nejvíce vyhovoval. Na fotky se můžete podívat zde

31. 10. 2008 - byla u nás na kontrole paní ze sociálky, protože nám bylo pracovnicí z úřadu doporučeno, aby jsme se po dovršení Kubíkových 7 let zažádali o přezkoumání zdravotního stavu kvůli zařazení do IV. stupně postižení. Po zodpovězení otázek nám bude sdělen závěr do 3 měsíců.

21. 10. 2008 - neurologická kontrola nám dopadla dobře. Pan doktor si všiml krásně uvolněných nožiček a byl překvapený, že se Kubík naučil pohyb plazení pozpátku a slézání z postele. EEG vyšetření se nedělalo.

21. 10. - 24. 10. 2008 - v Brně se koná Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví.

14. 10. 2008 - zdravotní pojišťovna nám vozíček pro Kubíka schválila. Jakmile bude vše vyřízené tak přidám foto :-)

4. 10. 2008 - Jakub oslavil svých 7 let

10. 9. 2008 - skončila nám 3-letá zápůjční doba zdravotního kočárku a pro zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli pořídit Kubíkovi jeho první vozíček, i když jsem si myslela, že ho nikdy nebudeme potřebovat :-(. Znáte to "člověk míní a život mění". Vybrali jsme pro něho dětský vozík od firmy Sivak a to Wheeler. Při zkoušce se Kubíkovi hodně líbil a dokonce se v něm začal pomocí rukou sám pohybovat takže pokud nám ho zdravotní pojišťovna schválí tak to bude snad posun k lepšímu.

1. 9. 2008 - Kubíkovi začala školka :-). Stále není schopný být v ní sám takže chodím s ním. Uvažuji o nějaké osobní asistentce nebo o nějakém vhodném člověku, který by měl o tuto "práci" zájem a udržoval tak Kubíka v pohodě a pomáhal mu zvládat všechny úkony kolem něj. Jelikož v naše bydlišti (KM) nevím o žádné vhodné organizaci, která by se tímto zabývala tak pokud byste někdo měl zájem nebo byste věděli o někom kdo by nám v tomto mohl pomoci tak uvítám Vaše emaily. Děkuji

2.8. - 9. 8. 2008 - na doporučení jsme byli týden v termálních lázních ve Velkém Meděru na Slovensku. Osobně můžu doporučit všem postiženým, teplá minerální voda je ideální pro spastiky. Rozhodně to na nás udělalo větší dojem než měsíční pobyt v lázních.

30. 7. 2008 - kontrola u rehabilitační lékařky, která si bez upozornění všimla velkého uvolnění rukou a nohou i toho, že sám zvládne úplné protažení rukou nad hlavu

27. 6. - 18. 7. 2008- absolvovali jsme další léčebný pobyt u paní doktorky Augustínové. Více zde

22. 5. - 19. 6. 2008- lázeňský pobyt v Hamzově léčebně Luže Košumberk. Do lázní či léčebny moc často nejezdíme a tak jsem si Hamzovu léčebnu vybrala po pečlivém prozkoumání a zjišťování všech možných informací od maminek co už zde byli nebo z jejich internetových stránek ( www.hamzova-lecebna.cz ), na kterých nabízeli spoustu možných procedur a taky odborný personál a lékaře různých oborů. Z celého pobytu jsem byla ale velmi zklamaná a rozhodně už víckrát nepojedu. Z celé škály procedur co na svých internetových stránkách nabízejí jsme absolvovali pouze cvičení, bazén, perličku, parafín pouze 1 týden a pobyt v míčkovém bazénku, což za proceduru vůbec nepovažuji a docela jsem byla překvapená, že něco takového se může za proceduru vůbec pokládat. Nejvíc jsem se těšila, že bude mít syn měsíc hipoterapii, ale to jsem se hodně zmýlila, protože napřed měli koně "dovolenou" a potom byli obsazení takže jsme čekali až na nás dojde řada. Když už začínali jezdit i děti co byli přijatí po nás tak jsem na to upozorňovala, ale i přesto jsme za celý měsíční pobyt v léčebně dostali hipoterapii pouze 2x, což je opravdu směšné. Logopedii jsme také nedostali, protože prý navštěvujeme u nás doma ve speciálním centru. Ostatní děti normálně chodili a pochybuji, že ji doma nenavštěvují. To samé bylo ohledně požadavku na psychologické vyšetření, opět nám ho dělají ve speciálním centru takže nic.

Od lázní či léčebny bych očekávala maximální množství procedur a taky všestrannou péči, kterou jsem tady bohužel nenašla. Jen pro informaci zde přidávám co vše tato léčebna nabízí. Co z toho jsme obdrželi předepsané my už jsem popsala a ne že bych osobně nežádala o přidání procedur. Aspoň vím pro příště, že podle internetových stránek se vybírat nedá.

"Léčebné postupy jsou založeny na reflexní metodě (Vojtův princip) , na facilitačních technikách (Bobath koncept, Kabatova technika atd.), józe a dalších. Součástí léčby je samozřejmě i vodoléčba a elektroterapeutické postupy (Huffschmidtova technika, Träbertovy proudy, interferenční proudy, elektropostkontrakční relaxace atp.), nechybí magnetoterapie, laserpunktura, akupresurní techniky, důležitá je i hipoterapie. Nezbytná je vazba na ergodiagnostiku a ergoterapii v Diagnostickém centru, kde je zabezpečena i péče psychologická a logopedická, RTG, EEG a ostatní laboratorní vyšetření, včetně výcviku pozornosti a dalších centrálních funkcí technikou biofeedback".

17. 4. 2008 - neurologická kontrola

14. 3. 2008 - v rámci vysílání pořadu "Ta naše povaha česká" byl odvysílán dokument s názvem "Hledám sponzora Zn.: Pro nemocné dítě". Tento dokument mě hodně oslovil, protože se nás také týká a protože jsme také ve stejné situaci jako rodiny, které v něm vystupují. Pokud jste neviděli tak je možné ho shlédnout v archivu české televize zde

21. 2. 2008 - rentgen kyčlí - ke zhoršení stavu nedošlo

6. 2. 2008 - ve speciálním centru kde Kubík navštěvuje školku se uskutečnil zápis do školy. Vzhledem ke Kubíkovu stavu jsme si zažádali o odklad a bylo nám vyhověno. Jak to bude probíhat příští rok se uvidí, další odkad už možný není.

Leden 2008 - Kubík absolvoval masáže shiatsu. Vhodnost použití těchto masáží u dětí s dětskou mozkovou obrnou jsem si sama našla na internetových stránkách zde a také jsme ji s p.Vidurkovou konzultovali. Vzhledem k velké vzdálenosti jsme našli dobrého fyzioterapeuta v místě našeho bydliště takže máme za sebou prvních 6 masáží. Po několikatýdenní pauze budeme v masážích pokračovat. Výsledek se projeví až po dlouhodobější aplikaci, ale už nyní mají masáže na Kubíka dobrý vliv. Můžeme doporučit.

Listopad 2007 - Jakub mívá špatné reakce na cizí prostředí, všechny děti, jakékoliv situace, které nezná, hodně hlasité zvuky a strach ze všeho neznámého tak jsme se rozhodli, po doporučení p. Neškrabala, ke kterému jezdíme na kraniosakrální terapii, vyzkoušet na tyto popsatelné strachy tvz. Bachovy esence. Jedná se o kapky, které se pravidelně užívají. Po skoro dvouměsíčním užívání můžu říct, že jeho reakce na děti, cizí prostředí a vůbec vše je o hodně lepší a proto můžeme užívání při problémech rozhodně doporučit! Bachových esencích je hodně, něco si o nich můžete přečíst zde , v případě dotazů mě kontaktujte.

21. 12. 2007 - Kubíkovi byly vyrobeny dlahy na nožičky, které by měly zabraňovat vtláčení kolínek dovnitř

21. 11. 2007 - neurologická kontrola - na EEG zjištěno nové ložisko epilepsie

15. 11. 2007 - ortopedická kontrola

23. 10. 2007 - vypadnul 1. zoubek :-)

4. 10. 2007 - Kubík oslavil své 6. narozeniny - foto najdete ve fotogalerii

1. 10. 2007 - další plánovaný léčebný pobyt v Egyptě by měl proběhnout v červnu nebo červenci 2008. Na naše stránky byla přidána možnost poslání příspěvku pomocí SMS. Děkujeme

1. 9. 2007 - Kubík nastoupil do speciální školky do přípravného stupně. Zvyká si na nové prostředí a zatím vše zvládá dobře.

3. 7. 2007 - neurologická kontrola

12. 6. - 26. 6. 2007 - 3. léčebný pobyt v Egyptě

26. 4. 2007 - ortopedická kontrola nožiček. K naší spokojenosti není dle ortopeda zapotřebí žádná operace kyčlí!

4. 4. 2007 - byla zahájena letošní hiporehabilitace, kterou poskytuje Piafa Vyškov. S prováděním jsme velice spokojení, hlavně Kubík. Veškeré informace o tomto sdružení najdete zde

22. 3. 2007 - první Kubíkova "masáž" u paní Ingrid Šmídové v Brně. Jedná se o speciální sérii cviků a hmatů, které Kubíkovi pomáhají v uvolňování a celkové nápravě páteře a všech kostí. Aplikuje se většinou 1x do měsíce a už nyní po 4 návštěvách jsou vidět pokroky. Kubíkovi se napravuje zešikmení páteře, lépe se mu chodí a celkově se nožičky zlepšily. Můžu všem doporučit, podrobnější informace ráda sdělím emailem.

19. 2. 2007 - v televizních novinách na TV Nova byla uveřejněná neobjektivní reportáž o paní doktorce Augustínové a o léčbě svalové dystrofie a to takovým způsobem, že mohla být neznalou veřejností považována za podvod. Reportáž nebyla podložená žádnými fakty ani důkazy ohledně léčby svalové dystrofie. Paní doktorka nikdy netvrdila, že svalovou dystrofii vyléčí, pouze, že při dodržování jejich podmínek je možné nemoc zastavit a později i zlepšovat, což je rozdíl!

My jsme s léčbou paní doktorky velmi spokojeni a rozhodně budeme se synem dále k ní jezdit. Kubík má jasně prokazatelné výsledky, které jsou zde také zveřejněny. Stejné pocity mají určitě i rodiče dětí, které se jezdí do Egypta léčit, ostatně o jejich spokojenosti svědčí i komentáře u reportáže. Také si můžete na internetových stránkách paní doktorky přečíst její reakci a sami si udělat svůj názor na věc. Odkaz zde

12. 2. 2007 - podepsání smlouvy s cestovní kanceláří Shenkos o uskutečnění zájezdu do Egypta v termínu od 12.6.-26.6.2007. Cestovní kancelář Shenkos nám poskytla sponzorský dar ve formě slevy za Kubíka, a to ve výši 5.990,-Kč. Děkujeme!

31. 1. 2007 - další léčebný pobyt u paní doktorky Augustínové plánujeme na červen 2007. Předpokládaná cena léčby s léky domů bude 1.250 Eur (cca 35.000,-Kč) + náklady spojené s cestou a ubytováním, cca 40.000,-Kč. Pokud byste nám chtěli na Kubíkovu léčbu přispět (číslo účtu 202173735/0300) nebo byste měli pro nás jinou nabídku či možnost financování tak budeme rádi a napište nám na rlagova@seznam.cz . V případě poskytnutí finančního daru od fyzické osoby není problém vystavení darovací smlouvy. Pokud by nám finanční dar chtěla poskytnout firma v podobě sponzorování tak spolu s darovací smlouvou můžeme dodat i potvrzení o absolvování léčby od paní doktorky Augustínové. Potvrzení z minulé léčby zde

23. 1. 2007 - Kubík začal znovu navštěvovat speciální školku, 2x týdně v době kdy má cvičení a logopedii. Zhruba asi od nového roku se přestal bát dětí a tak mu jejich přítomnost už nevadí. Zásluhu na tom určitě má kraniosakrální terapie.

9. 12. 2006 - Kubík podstoupil svoji první kraniosakrální terapii u pana Radka Neškrabala z Hodonína. Jedná se o velice jemnou, neinvazní dotekovou manipulační techniku, která se doposud řadí mezi alternativní terapie holistického (celostního) ošetřování. Více si můžete přečíst na www.csosteopatie.cz

22. 10. 2006 - neurologická kontrola. Vyšetření EEG - Kubíkovi vymizelo ložisko epilepsie!

4. 10. 2006 - Kubík má 5. narozeniny

28. 9. - 19. 10. 2006 - 2. léčebný pobyt v Egyptě u paní doktorky Augustínové, více zde

25. 9. 2006 - ukončení sbírky na stránkách zena-in.cz, celková vybraná částka činila 2.300,-Kč. Všem dárcům moc děkujeme.

11. 9. 2006 - na internetových stránkách www.zena-in.cz byla zahájena sbírka na Kubíkovu další léčbu v Egyptě. Článek si můžete přečíst zde

15. 8. 2006 - v internetovém magazínu na www.zena-in.cz vyšel článek o Kubíkovi a jeho léčbě v Egyptě. Touto cestou bych zároveň chtěla poděkovat šéfredaktorce Markétě Breníkové za umožnění vzniku článku i za pomoc uskutečnit na stránkách magazínu sbírku pro Kubíka. Článek si můžete přečíst zde

19. 7. 2006 -  Ani do dnešního dne firma PH Praha nesplnila své závazky k nám. Pan Holý se mi ozval ihned po tom co jsem ho na našich stránkách označila za podvodníka s tím, že to s pomocí pro Kubíka myslí vážně a že vše napraví. Opět se tak nestalo, jeho internetové stránky jsou momentálně už delší dobu nefunkční a opět nereaguje na mé písemné výzvy.

30. 6. 2006 - k našemu velkému zklamání se firma PH Praha ukázala jako neseriózní. Podle písemné smlouvy má pan Holý přispívat na Kubíkovu léčbu v Egyptě každý měsíc poměrnou částkou ze své tržby z prodeje a to do každého 5-pátého v měsíci. Do dnešního dne nám ale nebylo nic doručeno. Pan Holý nereaguje na mé emaily a jeho mobilní telefon je stále nedostupný. Tímto bych chtěla všechny varovat před jakoukoliv spoluprácí jak s firmou PH Praha tak i s panem Holým!!!! Podle našeho názoru mu šlo jen o to, aby se mu zvednul prodej jeho zboží a to, že k tomu využije postižené dítě a celou naši rodinu mu bylo asi jedno! Na svých stránkách tímto neoprávněně neustále vystavuje svoji "pomoc pro Kubíka" i když to není pravda.

24. 6. 2006 - na zlepšení svého stavu začal Kubík užívat Mladý ječmen od společnosti Green Ways. Mladý ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. V případě zájmu najdete více informací na www.ways.cz nebo si o ně napište na můj email.

30. 5. 2006 - první neurologická kontrola po léčbě v Egyptě.

10. 5. 2006 - k uskutečnění naší další cesty do Egypta se připojil i pan Holý z firmy PH Praha. Více na www.holygrafika.webz.cz

10. 5. 2006 - kontrola na rehabilitaci ve Vyškově a hipoterapie. Na obou vyšetřeních byly zaznamenány u Kubíka pokroky.

6. 4. - 4. 5. 2006 - 1. léčebný pobyt v Egyptě u paní doktorky Augustínové, více zde

23. 3. - 24. 3. 2006 - provedeno vyšetření EKG, odběr krve a moči na léčení do Egypta. EKG i moč byla v pořádku, krev z poloviny špatná - anémie.

22. 3. 2006 - neurologická kontrola u MUDr. Severy v Novém Městě na Moravě. Vyšetření EEG - bylo zjištěno už vytvořené ložisko epilepsie. Do této doby bývalo EEG bez nálezu.

Únor - březen 2006 - oslovení nadaci se žádostí o pomoc - Nadace Dětský mozek, Fond drobného dárcovství Českého telecomu, Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, Nadace Olgy Havlové, Nadace České spořitelny, Nadace naše dítě, Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, Nadace Kapka naděje, firma Walmark, firma Opavia - to je jen část nadací, které se ozvaly s negativní odpovědí, ostatní dodnes neodpověděly.

4. 1. 2006 - nahrání stránek na internet